skkeyboard_arrow_down

Máte záujem o priestor?

Prečo sú Einpark
Offices zdravé
a udržateľné
kancelárie

Ročná úspora CO2 oproti konvenčnej kancelárskej budove

1 075 164 *

kilogramov CO2

Ročná úspora pitnej vody oproti konvenčnej kancelárskej budove

2 377 164 **

litrov pitnej vody

* Taký objem emisií CO2, akoby sme 182-krát obišli zemeguľu na osobnom aute strednej triedy.

** Taký objem ako priemerná spotreba vody jedného Slováka za 382 rokov.

Najzelenšia budova na Slovensku

EINPARK Offices je prvá budova na Slovensku, ktorá splnila najvyššie certifikačné kritériá LEED Platinum (Leadership In Energy & Environmental Design). Projekt sa tak zaradil medzi top 1 % najudržateľnejších budov na svete a zároveň prináša nové referenčné štandardy pre budúce kancelárske budovy v regióne.

LEED certifikované budovy chránia svoje okolie, vytvárajú príjemné vnútorné prostredie a navyše pomáhajú zvýšiť produktivitu pri práci.

Úspora
energie

77%

Úspora
pitnej vody

51%

Vyššia spokojnosť
užívateľov o

27%

Nárast produktivity
práce o

25 až 30 %

Dáta od certifikačnej spoločnosti SALVIS, Green Education Foundation a BCO Guide

Zelené
strechy
+ viac

Zelené strechy

Vegetácia na streche zabraňuje prehrievaniu budovy v horúcich mesiacoch a zlepšuje okolitú mikroklímu. Zelené strechy sú počas horúcich letných dní až o 25°C chladnejšie ako konvenčné strechy na väčšine administratívnych budov v meste. Mikroklíma v okolí Einparku tak môže byť až o 2°C chladnejšia ako vo zvyšku mesta.

Strechy sú navyše bezúdržbové a v spojení s dažďovými zdržami tvoria dôležitú súčasť dobrej zeleno-modrej infraštruktúry. Okrem skrášľovania a spríjemňovania svojho okolia tiež zachytávajú a zužitkovávajú všetku dažďovú vodu, ktorá spadne na pozemok, čím významne znižujú záťaž na kanalizáciu, a tak predchádzajú záplavám.

Tepelné
čerpadlá
+ viac

Tepelné čerpadlá

Výnimočne šetrný a energeticky efektívny systém tepelných čerpadiel voda-voda využíva regeneratívnu energiu z podzemných vôd na ochladenie a ohrievanie vody, ktorá cirkuluje v systéme. Po využití vodu zase vráti naspäť do studne.

Celý proces je mimoriadne rýchly a efektívny, keďže každé čerpadlo v Einparku je tak silné, že bežnú vaňu v domácnosti by dokázalo naplniť za 10 sekúnd.

Elektrický
kompostér
+ viac

Elektrický kompostér

Jedinečný spôsob recyklácie dokáže spracovať až 50 ton organického odpadu ročne a vytvoriť z neho kvalitný substrát. Nenápadný systém navyše funguje plne automaticky a pomáha nám výrazne znižovať náš dopad na životné prostredie.

Substrát z kompostéra využívame nielen my pri údržbe okolitej zelene, ale zároveň aj naši nájomníci pri zveľaďovaní zelene v interiéroch ich kancelárií či doma na balkóne.

Energetická
úspora
+ viac

Energetická úspora

Einpark spĺňa tie najprísnejšie ekologické kritériá. Od prvotného dizajnu až po dennú prevádzku bol navrhnutý tak, aby nielen naplnil podmienky LEED Platinum, ale aj posunul hranice udržateľnosti a kvality kancelárskych budov.

Vďaka kombinácii inteligentných technológií a starostlivo vybraných materiálov a farieb tak Einpark prináša až 77 % úsporu energie a 51% úsporu vody oproti bežným budovám.

Stavebníctvo je zodpovedné za takmer 40% svetových emisií. Je pre nás preto dôležité, že na Slovensku môžeme stáť na čele jeho transformácie na modernejšie a ekologickejšie odvetvie.

Dušan Valášek

LANDSCAPING SPECIALIST

Developer

CORWIN je tím špecialistov - inžinierov, architektov, projektových manažérov, technikov a iných expertov, ktorí zdieľajú spoločný cieľ - pozitívne a zodpovedne rozvíjať mesto s dôrazom na kvalitu priestoru a ľudského života.

02/5441 6007 - 6009

corwin@corwin.sk

CORWIN SK, a.s.

Námestie Mateja Korvína

811 07 Bratislava 1